قوانین و شرایط پذیرش محصول

مارکت اندروید ریور با ایجاد بستری مناسب برای فراگیری اندروید و همچنین دسترسی به سورس های باکیفیت و دیگر ابزار توسعه سیستم عامل اندروید سعی در ارائه خدمت رسانی هرچه بهتر به هموطنان و علاقه مندان به برنامه نویسی ویژه اندروید دارد.

از این رو با تدوین این قوانین سعی کردیم تا خط مشی و ممیزی عادلانه ای را برای غربال محصولات باکیفیت و تاثیر گذار در روند افزایش سطح دانش و پیشرفت لول توسعه دهندگان عزیز ارائه دهیم .


1 - ویژگی ها و استاندارد ها

ویژگی های کلی

1 – 0 فروشنده مسئول پشتیبانی کامل از محصول خود است .

1 – 1 محصول اگر سورس باشد باید کارایی 100% را در هنگام توسعه به کاربر ارائه دهد.

1 – 2 محصول اگر آموزش باشد باید هدف آموزش را به صورت تمام و کمال مطابق با آنچه به عنوان هدف و غایت آموزش ارائه شده پیاده کند.

1 – 3 محصول اگر پک و ابزار توسعه باشد باید کارایی 100% ارائه داده و کاملا قابل شخصی سازی باشد.

1 – 4 محصولات ارائه شده میبایست محصول خود شما یا نسخه خریداری شده پریموم و لاینسس شده از مارکت های غیرایرانی باشد. در غیر اینصورت میبایست در صورت ارائه یک محصول از شخص / گروه / شرکت تابع ایران از ایشان اجازه نامه کتبی ارائه شود.

1 – 5 محصولات رایگان قابلیت فروش را ندارد .

تبصره 1 – در صورتی که محصول را ترجمه و یا شخصی سازی کرده باشید میتوانید محصول را برای فروش منتشر کنید.

1 – 6 محصولات غیر رایگان باید حتما باید پیشنمایش ( اسکرین شات همراه با فایل نصبی )داشته باشد.

عنوان بندی

1 – 7 در عنوان بندی و انتخاب تیتر برای محصول مجاز به استفاده از عناوین ” خرید ” ، ” فروش ” ، ” ارزان ” و همچنین پسوند ” ترین ” نیستید در صورت بکار بردن این عناوین تیتر شما ویرایش خواهد شد.

تبصره 1 – میتوانید از صفات : حرفه ای ، پیشرفته و صفات از این قبیل هستید

1 – 8 در عنوان بندی حتما باید واژه سورس / اندروید را استفاده کنید

مثال : آموزش لیست ویو پیشرفته برای اندروید ، سورس برنامه اندروید آنتی ویروس

انتخاب تصویر

0 - 9 تصویر شاخص نمیتواند مطلقا غیر فارسی باشد و اگر توضیحاتی در تصویر وجود دارد باید کاملا فارسی باشند همچنین تصویر شاخص نمیتواند شامل آیکون به تنهایی و یا یک اسکرین شات باشد . میبایست به صورت استاندارد شامل اسکرین شات و یا آیکون به همراه نام سورس و اشاره به محیط سورس باشد.

این نمونه تصویرهای  شاخص استاندارد و مورد قبول اندروید ریور است :نمونه تصویر 1 ، نمونه تصویر 2 ، نمونه تصویر 3

1 – 9 در انتخاب تصویر شاخص محصول باید از فونت های استاندارد و خوانا استفاده کنید ( فونت پیشنهادی ما Myriad Arabic – Yekan – Traffic – Titr می باشد )

1 – 10 در انتخاب تصویر شاخص باید یک اسکرین شات از یکی از صفحات سورس شما در تصویر شاخص گنجانده شود. ترجیحا صفحه  Main

1 – 11 تصویر شاخص نیازی ندارد الزاما به ویژگی ها و امکانات سورس اشاره کند و تنها نام سورس و توضیحات بسیار کوتاه کفایت میکند گرچه توصیه می شود که این استاندارد رعایت شود

 • برای ارسال درخواست طراحی تصویر شاخص برای پست ها که تاثیر به سزایی در معرفی خلاصه مهمترین ویژگی های سورس شما دارد و همچنین تطبیق هرچه بیشتر تصویر با استاندارد های اندروید ریور میتوانید از طریق ارسال تیکت > گرافیک با موضوع درخواست طراحی تصویر شاخص درخواست خود را همراه با یک اسکرین شات از صفحه اصلی Main برنامه ، بازی ارسال کنید تا به صورت رایگان تصویر شاخص برای شما تولید شود

 

متن

0 – 12 توضیحات محصول میبایست نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی باشد . متن توضیحات میبایست حداقل 2 پاراگراف و به صورت گویا و واضح باشد .

1 – 12 در متن علاوه بر تکمیل فرم مشخصات محصول حتما باید اشاره کنید این آموزش / سورس / ابزار برای کدام محیط توسعه است.

1 – 13 در متن توضیحات و یا همان صفحه محصول میبایست در زمان ارسال محصول در فرم یک پیشنمایش برای محصول خود ارائه دهید.

1 – 14 در متن محصول حتما می بایست یک الی دو عدد تصویر بارگزاری کنید.

 • تبصره 1 – برای اپلیکیشن و بازی ها میبایست بیش از 2 اسکرین شات ارسال کنید.
 • تبصره 2 – در صورتی که محصول شما آموزش است حداقل 1 تصویر کفایت میکند.
 • تبصره 3 – تصویر میتواند از خود محصول باشد یا ویژگی های کلیدی آن را به صورت تبلیغاتی شرح دهد

1 – 15 در صورتی که محصول شما لایسنس های مختلفی دارد می بایست شرح امکانات هر لایسنس در متن موجود باشد.

 • نکته :  از طریق فرم ارسال محصول در پنل کاربری خود میتوانید با اضافه کردن فایل های بیشتر و ارائه قیمت برای هر فایل یک محصول با چند لایسنس را بفروشید مثلا نسخه طلایی دارای جزئیات آموزشی فراتر از هدف آموزش و نسخه معمولی شامل بدون جزئیات فراتر از هدف آموزش
 • تبصره 1 – این امکان نیز برای اپلیکیشن ، بازی ، آموزش ها و ابزارها متناسب با شرایط آن قابل ارائه خواهد بود.

 2 - خدمات و پشتیبانی

2 - 1 با توجه به بند 1-0 مندرج در بخش ویژگی ها و استاندارد ها صراحتا اورده شده است که ناشر پروژه ( فروشنده ) موظف به ارائه پشتیبانی کامل از محصول خود به خریداران است. کلیه پشتیبانی ها در بخش " نظرات و دیدگاه ها " در صفحه همان محصول صورت می پذیرد ، فروشنده دیدگاه های ثبت شده را با جزئیات کامل در پنل خود در اندروید ریور رویت میکند و موظف است به مشکلات خریداران و سوالات کاربران پاسخ دهد.

 • تبصره 1 -  در صورت ارائه خدمات پشتیبانی ناقص و یا عدم اعتنا به پشتیبانی محصول ، اندروید ریور حق دارد بعد از اخطاریه و در صورت عدم اعتنا مجدد حساب فروشنده را بنا به صلاح دید به صورت موقت و یا به صورت دائم معلق کند.
 • تبصره 2 - درصورت بروز هرگونه تخلف از سوی فروشنده در زمینه فروش محصولات از جمله دور زدن قوانین و نقض همکاری بنا به صلاح دید و با توجه به وسعت و میزان تخلف حساب کاربری وی به صورت دائم یا موقت تعلیق می شود و یا از درامد های وی در حساب کاربری آن فروشنده در اندروید ریور مبلغی به عنوان خسارت با توجه  به نوع تخلف و میزان آن از وی کسر گردد.
 • با توجه به مفاد تبصره ۱ و ۲ چنانچه حساب کاربری فرد متخلف تعلیق موقت یا دائم شد ، وی اقدام به ایجاد حساب دیگری در اندروید ریور کند حساب جدید وی نیز به صورت دائم تعلیق شده و چنانچه تعلیق حساب اولیه وی موقت بوده باشد این تعلیق به دائم تغییر خواهد کرد و غیر قابل برگشت است.

3 - امور مالی - تصفیه حساب

3 – 1 تصفیه حساب با همکاران با ارسال درخواست تصفیه حساب و در صورتی که موجودی حساب آنها حداقل 50 هزارتومان باشد ( مشاهده موجودی حساب در بخش درآمدها ) طریق واریز به شماره کارت یا حساب درج شده در بخش اطلاعات کاربری (پروفایل) صورت میپذیرد.

 • تبصره 1 – در صورتی که موجودی حساب شما کمتر از50 هزار تومان باشد درآمد شما در دو نوبت در سال در ماه های شهریور و اردیبهشت هرسال به حساب شما واریز می شود.
 • تبصره 2 -  توسعه دهنده موظف است شماره کارت و نام صاحب حساب را به صورت صحیح وارد کند هرگونه اشتباه و خطا در درج شماره کارت و نام صاحب حساب بر عهده توسعه دهنده خواهد بود.

4 - استرداد وجه

4 - 1 ضمانت بازگشت وجه هفت روز است و از تاریخ پرداخت فاکتور محاسبه می شود.

شرایط :

الف ) سورسها با دقت فراوان قبل از انتشار بررسی می شوند اما درصورتی که سورس یا پروژه خریداری شده ناقص باشد و یا به دلایل فنی از ابتدا دچار مشکلات فنی باشد که راه اندازی آن را منتفی سازد و این مشکلات در نسخه ای که در مارکت اندروید ریور منتشر شده است دقیقا به همان شکل موجود باشد وجه به صورت کامل به خریدار با ارسال تیکت  تا حداکثر ۷۲ ساعت کاری بازپرداخت می شود .

 • تبصره ۱ : مشکلات فنی شامل ناسازگاری با نسخه ADT و ابزار SDK و IDE خریدار نمی شود زیرا ناسازگاری مذکور  مربوط به بروز نبودن و محیط برنامه نویسی خریدار است و درثانی مربوط نقص پروژه نیست و در ارتباط با بروز نبودن سیستم کاربر است .

ب ) قبل از پرداخت ، سورس و پروژه هایی که انتخاب کرده اید برای شما با جزئیات کامل فاکتور می شود و بعد از مشاهده و تایید شما مرحله پرداخت انجام می شود لذا هرگونه اشتباه در خرید بر عهده خریدار است و اندروید ریور و فروشنده در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارند و مبلغ سورس قابل استرداد نیست.

 

گفتگو آنلاین با پشتیبانی فروش در تلگرام