کدام هاست برای اپلیکیشن آنلاین مناسب است ؟

ژانویه 10, 2018     هادی سرفراز    

کدام هاست یا سرور برای راه اندازی اپلیکیشن آنلاین مناسب است | اندروید ریور

اختصاصی تحریریه اندروید ریور – بهترین هاست و سرور برای اپلیکیشن آنلاین اندروید و iOS کدام است ؟ در این مقاله بر آنیم تا به این سوال با بررسی جوانب و دلایل پاسخ دهیم تا بتوانید بهترین و البته مقرون به صرفه ترین تصمیم را برای راه اندازی یک اپ آنلاین بگیرید .

بهترین هاست برای اپلیکیشن آنلاین کدام است ؟

 

اول باید اپلیکیشن خود را در نظر بگیرید ، اینکه چیست و در کدام زمینه فعالیت میکند ، بازی است ؟ اپلیکیشن پیام رسان است ؟ مجله آنلاین است ؟ فروشگاه است ؟ و یا زمینه های دیگر. انتخاب هاست برای هرکدام شرایط متفاوتی دارد.

در انتخاب سرور و هاست برای پیاده سازی یک اپ آنلاین به صورت کلی مواردی مانند ، فضا و پهنای باند ، سرعت و بهینه بودن هاست و کانکشن دیتا بیس در لحظه مورد توجه است. این موارد به صورت کلی باید در نظر گرفته شود بدون اینکه بخواهیم در رابطه با زمینه فعالیت برنامه صحبت کنیم.

برویم سر اصل مطلب..

برنامه هایی با دریافت و ارسال اندک اطلاعات :  نقشه خوان ها ، تاکسی یاب ها ، شبکه های اجتماعی مبتنی بر متن ( اپ های جملات کوتاه ) این ها مواردی هستند که معمولا ارتباطات آنها محدود است و حجم ارتباطها پایین و از چند ده کیلوبایت تجاوز نمیکند. این اپ ها در ابتدای راه اندازی منابع زیادی لازم ندارند گرچه تعداد کانکشن دیتابیس در هر لحظه نیز در این رابطه مهم است. اما معمولا از هاست اشتراکی با منابع قابل قبول برای این دسته از برنامه ها میتوان استفاده کرد البته تا زمانی که تعداد کاربران شما کمتر از 5 هزار کاربر فعال باشد.

به خاطر داشته باشید هاست اشتراکی به دلیل اشتراک منابع همیشه یک ریسک به حساب می آید تا یک راه حل

برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی  : فرض کنید یک اپلیکیشن چت و پیام رسان ایجاد کنید اولین مسائله این است که ارتباط به خوبی با سرور برقرار باشد و Downtime باید حداقل ممکن بوده و همه چیز با سرعت مناسبی انجام شود . این دسته از اپ ها به دلیل تعامل کاربران با یکدیگر و دریافت و ارسال فایل و تصویر و صوت معمولا منابع مناسب و با کیفیتی نیاز دارند.

هاست اشتراکی هاستیست که منابع سرور با کلیه کاربران و وب سایت های روی آن سرور به صورت مشترک تقسیم و استفاده می شود . قطعا برای نرم افزار چت و پیام رسان با هر تعداد کاربر می بایست از سرور مجازی یا VPS معمولی یا متوسط استفاده کنید تا زمانی که تعداد قابل توجه ای کاربر ندارید . شما نمیتوانید پیش بینی کنید کاربران تا چه میزان میخواهند برای یکدیگر فایل ارسال کنند . ارسال و دریافت فایل در هاست اشتراکی یک کابوس است که کل اپلیکیشن شما را به زمین میکوبد.

برنامه های فروشگاهی و مجله ای آنلاین : دربرنامه های فروشگاهی تعامل وجود ندارد و فایلی به سرور ارسال نمی شود و تنها دریافت فایل صورت میپذیرد مانند تصاویر محصولات و محتوا متنی دیگر در مجلات آنلاین نیز تقریبا به همین شکل است و کاربر تنها عمدتا دریافت اطلاعات دارد تا ارسال حجیم. کانکشن دیتابیس در این موارد هم مهم است گرچه منابع مورد نیاز در این نمونه اپلیکیشن ها در رده متوسط قرار میگیرد که پیشنهاد نمی شود از هاست های اشتراکی استفاده شود. گرچه ممکن است در ابتدای راه اندازی تا جذب کاربر مطلوب هاست اشتراکی کار راه انداز باشد و مشکلی پیش نیاید.

بازی ها : بازی های آنلاین درخواست های بسیار زیادی به سرور ارسال میکنند و سرور باید توانایی پاسخ گویی و پردازش کلیه اطلاعات دریافتی را داشته باشد تا بتواند به موقع و سریع پاسخ را ارسال کند . در بازی های استراتژیک مانند Clash Royale که به صورت Real Time کاربران با هم تعامل دارند این موارد پاسخ گویی سرور و سرعت پاسخ بسیار اهمیت دارد . اگر بازی شما در این سبک یا سبک های مشابه است استفاده از سرور های مجازی پیشرفته برای ابتدا کار بسیار مقرون به صرفه به نظر میرسد اما اگر بازی شما کاربران نسبتا زیادی جذب کرده باید از سرور های اختصاصی استفاده کنید .

 

نتیجه گیری : در توضیحات بالا عنوان کردیم گاها میتوانید از هاست اشتراکی استفاده کنید به خاطر داشته باشید ما برای شروع فعالیت از نقطه صفر این موارد را عنوان کردیم اما اگر به صورت کلی بخواهید بدانید معمولا باید از سرور های مجازی یا vps استفاده کنید که همه چیز خوب پیش برود و بتوانید بدون دغدغه به فکر جذب کاربر باشید. سعی کردیم در رابطه با استفاده از سرور برای اپ های آنلاین توضیحات جامعی ارائه دهیم که کدام یک بهتر است مورد استفاده قرار گیرد.

راستی اگر برنامه نویس اندروید هستید میتونید آموزش  ها و سورس های خودتون رو در مارکت اندروید ریور با 80% سهم فروش بفروشید و کسب درآمد مادام العمر داشته باشید برای شروع کلیک کنید 
 
دسته‌ها: وبلاگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگو آنلاین با پشتیبانی فروش در تلگرام